Valencia
Szinte minden valenciai szálláshely vendég élménybeszámolókkal és értékelésekkel egy helyen díjmentesen egyénileg foglalható: Valencia hotel, szállás lista: kereső ITT – érdemes így keresni online, és a környező területekre kereshet gyorsan. Nyaraló apartman (vagy kiadó belvárosi lakás), szálloda, vendégház panzió olcsó és luxus kategóriából. Szállodák 1-2-3-4-5 csillagos kategóriából részben magyarul jó leírással.
A piros linkekre kattintva vendég élménybeszámolókat, értékeléseket érünk el, amik sokat segítenek a választásban.
Kiemelten kedvelt, jó helyek például:
– CEurostars Rey Don Jaime 4**** ITT (nyáron is jó olykor -36%-os akciós/kedvezményes ajánlatokkal csábít, normál és extra nagy szobák, ingyenes Wifi)
– L’Esplai Valencia Bed & Breakfast ITT (B&B szobák és egy lakosztály 2-3-4 főre, külön díj ellenében extra reggelivel)
– Apartamentos Lonja Valencia ITT (2-5 főre kiváló, két hálószoba+nappalis 70 m²-es modern, teljesen felszerelt kiadó lakás egységek)
– Colors Rooms ITT (jó elhelyezkedés az óvárosban, belváros, 2 és 4 fős egységek saját fürdőszobával)
– HQ Rooms Apartments San Vicente ITT (2017. decemberétől foglalható luxus kategóriás egységek, 80-120-150 és 200 m²-es, 3-4-5-6-7-8 főre, modern és jól felszerelt)
Pár perc egy út tervezésében a szállás választás az internet segítségével, a valenciai szállás árajánlatok megismerése: Valencia hotelek, szálláshelyek összes ajánlata ITT kereshető – az árak gyűjtőhelye, garantáltan jól működik és gyors. Több mint 100 helyről ajánlatok a diákszállás, hostel (Hostal) kategóriától a szálloda lakosztályokig.
Városok, környéke szállás ajánlói: Alboraya 4.1 km 20, Alfafar 5.9 km 3, Paterna 5.9 km 9, Benetúser 6.2 km 1, Picanya 6.3 km 1, Burjasot 6.3 km 4, Manises 6.5 km 3, Alaquas 6.7 km 2, Aldaya 7.3 km 3, Catarroja 8.0 km 1, Torrent 8.7 km 1 és Moncada 9.2 km 1. Nyaralás csomagok egyéni vendégek részére, napi, heti, önellátó, félpanziós és teljes ellátásos (all-inclusive) lehetőségek.
Repülőtér távolsága a belvárostól, központtól: Valencia (VLC) 9.2 km.
Valencia (katalánul València) Spanyolország harmadik legnagyobb városa, az azonos nevű autonóm közösség és tartomány székhelye. Spanyolország keleti felén, a Földközi-tenger partján fekszik, Barcelonától 350, Madridtól 352 kilométerre.
Útikalauz folytatása: Látnivalók, nevezetességei és Valencia története magyarul 2. rész ITT részletesen.
1. rész:
Többek közt tekintélyes kulturális életéről nevezetes, amit erősít, hogy egy híres-neves egyetemi városról beszélünk, ami az EU-ban és azon kívül is ismert. Valencia gazdag történelmi kincseit kiválóan harmonizálja ultramodern, avantgarde épületeivel, ezért is hívják sokan „Új Barcelonának”. Tengerparti kikötővárosként, homokos tengerpartjai is hozzátesznek a város csodálatos atmoszférájához. Valencia kikötője, Európa második legforgalmasabb kikötőjeként Spanyolország exportjának 20 százalékát kezeli.
Története: a várost Kr.e. 138-ban, a római konzul, Decimus Iunius Brutus alapította. Az első római kolónia 100 évvel később jött létre. 711-ben az arabok foglalták el Valenciát, és a Córdobai Kalifátus részévé tették. A móroktól I. Aragóniai Jakab szerezte vissza végérvényesen 1238. szeptemberében, a város ekkor a Valenciai Királyság fővárosa lett. Spanyolországhoz I. Kasztíliai Izabella csatolta 1492-ben. A napóleoni háborúk idején, hosszas ostrom után a Suchet vezérlete alatt álló franciák hódították meg. A spanyol polgárháború alatt a város a köztársaságiak kezén maradt. Franco katonái 1937-ben vették blokád alá.
Valencia ismertebb látványossága az 1482-92 között épített valenciai Selyembörze, vagy Tőzsdepalota. Kétségkívül Európa egy szép, fontos, és épen megmaradt gótikus épülete, mely 1996 óta az UNESCO Világörökség listáján is szerepel. Az épület hajdanán kereskedelmi központként, és selyempiacként működött. Itt találkoztak, vitatták meg ügyeiket a kereskedők.
A La Ciudad de las Artes y las Ciencias, vagyis a művészetek, és a tudományok városa szintén kihagyhatatlan látványossága a városnak. A Santiago Calatrva tervezte, öt futurisztikus épületből álló komplexum, mely a Pradót is maga mögé utasítva, Spanyolország második leglátogatottabb nevezetessége, egyenesen a jövőbe repíti látogatóit. A tudományok városához tartozó Operaház, Európa egyik nagy presztízsű építménye, különleges kinézete és akusztikája miatt. Ugyancsak idetartozik Európa legnagyobb akváriuma, a L’Oceanografic. Két víz alatti, 70 méter hosszú csatornájában a cápák, és tengeri ragadozók szó szerint az ember körül úszkálnak. Szintén a gyerekek, családosok számára jelenthet felejthetetlen élményt a L’Hemisferic háromdimenziós IMAX mozija. Aki pedig az elektromosság, a lézerek, az emberi test működésére volna kíváncsi, a Tudomány Múzeumát kell, keresse. A háromemeletes interaktív múzeum különleges módját nyújtja a megismerésnek. A növényvilág csodáit a komplexum utolsó épületében tekinthetjük meg, a L’Umbracle az egyetlen, ahová még belépőt sem kell, fizessünk.
A valenciai székesegyház már a múlt öröksége. A 13-15. században, főként gótikus stílusban épült katedrális, a barokk és a román építészet stílusjegyeit is magán hordja. Különlegessége, hogy a legendák szerint fél ezer évig itt őrizték a Szent Grált. Másolata ma is megtekinthető a katedrális egyik kápolnájában. Aki odafentről gyönyörködne a város szépségében, a székesegyház harangtornyának 207 lépcsőjét megmászva, megteheti.
Szintén Valenciában áll Európa legnagyobb gótikus kapuja, a Torres de Serranos, a megmaradt, régi városkapuk egyike. A kapu hajdanán börtöncellának adott helyt, az ünnepségek, fesztiválok idején pedig diadalívként szolgált. Tetejéről gyönyörű panoráma nyílik a városra.
Valencia nagy terén, a Plaza del Ayuntamientón magasodik a Városháza épülete, mely ma is látogatható. A teret 19-20. századból származó építmények díszítik.
A városban sétálva érdemes felkeresni a kikötőt is. Míg a régiben tipikus valenciai stílusban épült, ódon, tengerparti épületekkel találkozhatunk, az újabb, a Port America’s cup, mely a 32. America’s Cup vitorlásversenyre épült, egy igazi futurisztikus alkotás, az új Valencia szimbóluma. Mondhatni, város a városon belül.
A helyi ételkülönlegességeket ajánlatos Európa egyik legrégebbi ételpiacán, a Mercado Centralon megkóstolni.
Valencia strandjai a kikötő északi, és déli részén fekszenek, utóbbiakat tisztábbnak tartják. A jobb fürdőhelyek közé sorolják Valencia fő strandját, a Levante/Malvarrosa strandot, mely a vízi sportok számtalan lehetőségével várja az ideérkezőket. Legszívesebben a helyiek is idejönnek. Szintén a városközpontban találjuk a Playa de Pataconát, mely a Malvarossánál kevésbé zsúfolt. A Pineda part egy központi-déli strand, amelyet a mozgáskorlátozottak is igénybe vehetnek. A városközponton túl a valenciai strandok királynőjét, a Salert és a Devesát érdemes felkeresni, melyek az Albufera természeti park közelében találhatóak. Míg előbbi aranyhomokos tengerpartja miatt kedvelt, utóbbit inkább azok keresik fel, akik a nomád vagy nudista napfürdőzés élményének szeretnének adózni, a Devesa ugyanis teljesen kiépítetlen, se mosdót, se büféket nem találunk partján.
A nyári üdülőszezonon túl, Valenciába márciusban is megéri ellátogatni, ekkor zajlik ugyanis a Las Fallas ünnepség, mely óriási papírmaséfigurák készítésével és elégetésével, no meg persze őrületes kavalkád közepette zajlik.
Magyarországon a férfiak főleg a foci kapcsán ismerhetik ezt a spanyol várost, persze sok más élettel teli élményt is szerezhetünk itt, illetve több sportot kis is próbálhatunk. A képek magukért beszélnek, ez egy nyüzsgő nagyváros télen-nyáron, éjszaka vagy hétvégén a strandon augusztusban.
Időjárás előrejelzés, a terület időjárása: www.eltiempo.es/valencia.html. Aktuális adatok, hőmérséklet, szél és csapadék. Napszakonként lebontva, további részletek, páratartalom, vihar valószínűsége.
Zoomolható térképe, GoogleMaps műholdképek jó felbontásban:
[geo_mashup_map]
The post Valencia szállások, hotel, utazás és nevezetesség tipp appeared first on Szállás és látnivaló, nyaralás és utazás: Ezüstszamár ajánlja.